YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'dan İsrail ve Mısır destekli tatbikat!
Yunanistan'dan İsrail ve Mısır destekli tatbikat!
12 Şubat 2015 16:13
Yunanistan'da hükümetin küçük ortağı ANEL'in lideri ve Savunma Bakanı Kammenos, "Kıbrıs meselesi bizim için 'işgal ve istila' konusudur dedi. Yunanistan, Güney Kıbrıs, Mısır ve İsrail'le ortak tatbikata hazırlanıyor.

Savunma Bakanı ve koalisyon hükümetinin küçük ortağı ANEL Partisi'nin lideri Kammenos, Güney Kıbrıs Rum kesiminin Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis ile bir araya geldikten sonra basına açıklamalarda bulundu. Yunanistan'ın Kıbrıs'ın uzağında olmadığını belirten Kammenos, "Yunanistan buradadır"dedi.  Kammenos, Türkiye'ye ait araştırma gemisi Barbaros Hayrettin Paşa'nın, Güney Kıbrıs Rum Kesiminin sözde münhasır ekonomik bölgesinde bulunmasının "açık bir tahrik" teşkil ettiğini öne sürdü.
 
Kammenos önümüzdeki dönem içinde Yunanistan'ın Güney Kıbrıs Rum kesimi, İsrail ve muhtemelen Mısır ile de ortak tatbikat yapacağını açıkladı. Yunanistan ile Güney Kıbrıs Rum yönetimi arasındaki ortak savunma doktrininin yeniden yapılanması yönündeki bir soruyu da yanıtlayan Kammenos, önümüzdeki dönem için bir dizi çalışmanın yapılacağını söyledi. Güney Kıbrıs Rum kesimi Savunma Bakanı Fokaidis ise Atina'nın Lefkoşa'ya verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, Yunanistan ve Kıbrıs'ın bölgede istikrar, güvenlik ve demokrasinin temel unsurları olduğunu söyledi. Fokaidis, Kıbrıs'ın egemenlik haklarını her türlü tehdide karşı korumaya da kararlı olduğunu kaydetti.
 
Yunanistan’da Çipras’ın hükümet ortağı milliyetçi ANEL partisinden Savunma Bakanı Panos Kammenos'un ilk icraatı Kardak açıklarına helikopterden çelenk atmak olmuştu. Ege'de gergin anlar yaşanmıştı.

16:49
 // yılmaz
Kaşınmayın sonra ne rum nede yonan kalır akıllı olun diyeceğim ama sizde akıl olsa müslüman olursunuz....
12 Şubat 2015 16:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler