YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'da Türkiye korkusu
Yunanistan'da Türkiye korkusu
29 Haziran 2015 20:20
Yunan Meclisi, AB'nin teklifini referanduma götürecek. Yunan Savunma Bakanı, pakete evet denirse "Türkiye Yunanistan'ı işgal eder" dedi.

Yunanistan, tarihinin en sancılı ekonomik krizini yaşıyor. Ülke kağıt paranın bankalardan çıkışına karşı sermaye kontrolü başlatırken iflasa iki gün kala, halk paralarını çekmek için bankalara akın etti.

Tolu taşıma ücretsiz

Ülkede bugün bankalar açılmadı. ATM’lerden günlük çekilebilecek para miktarı ise yarından itibaren günlük 60 euro olarak belirlendi. Toplu ulaşımın bir hafta ücretsiz yapılacağı söylendi.

Yunanistan parlamentosu, kreditörlerin ülkeye yeniden borç verme koşulu olarak sunduğu yeni kurtarma paketini halk oylamasına sunarken, Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos, pakete evet denmesi durumunda Türkiye’nin Yunanistan’ı işgal edeceğini iddia etti.

Türkiye işgal ederse...

Kreditörleri Yunanistan’ı dizlerinin üzerine çöktürmeyi ve küçük düşürmeyi hedeflemek ve tamamen faşistçe davranmakla suçlayan Kammenos, "Kreditörler bayrağımızı indirip ulusal bağımsızlığımızdan vazgeçmemizi istiyorlar. AB’de kalmak buna değer mi?. Bu 16 sayfa, 5 Temmuz’da halk tarafından onaylanırsa, Yunanistan’ın ülke olarak varlığının sonu olacak. Bu boyutta bir kesintiye gitmek Yunanistan’ı silahsız, uçaksız ve gemisiz olarak Türkiye’nin işgaline karşı savunmasız bırakmak demektir." dedi.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler