YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'da Türkiye aleyhine sloganlar
Yunanistan'da Türkiye aleyhine sloganlar
01 Şubat 2015 08:07
Yunanistan'daki protesto gösterisinde Türkiye aleyhine slogan atıldı

Yunanistan'da, aşırı sağcı ''Altın Şafak'' partisi üyeleri, 1996 yılında Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan ''Kardak krizi''ni bahane ederek gösteri düzenledi. Protestoda, Türkiye aleyhinde sloganlar atıldı.

Yunanistan'da, aşırı sağcı ''Altın Şafak (Hrisi Avgi)'' partisi üyeleri, 1996 yılında Türkiye ile Yunanistan arasında yaşanan ''Kardak krizi''ni bahane ederek gösteri düzenledi. Syriza hükümetinin gelmesinin ardından yapılan ilk protesto gösterisinde polislerin silah taşımadığı gözlendi.

Atina'da, akşam üzeri Vasilisis Sofias Caddesi'ndeki ''Kardak Anıtı'' önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişi, Türkiye aleyhinde slogan attı. Altın Şafak Milletvekili İlias Panayotaros'un da arasında bulunduğu göstericiler, daha sonra Parlamento  binasının önüne kadar yürüdü.

Gösteri sırasında polis çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldı. Gösteride görevli polislerin silah taşımaması dikkati çekti.

Kent merkezindeki Vasililis Sofias ve Amalias caddelerinin trafiğe kapatıldığı eylemde, sol gruplar da Altın Şafak karşıtı eylem düzenledi. Omonia Meydanı'ndan Parlamento binasına kadar yürüyen grup daha sonra dağıldı. Polis, iki grubun karşılaşmaması için yoğun önlem aldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler