YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'da Türk partisine ırkçı saldırı
Yunanistan'da Türk partisine ırkçı saldırı
08 Aralık 2015 15:55
Gümülcine’de DEB Partisi binasına kapı ve pencere camlarını kırarak giren saldırganlar, partinin kurucusu Sadık Ahmet’in kaza yaptığı otomobili çaldı.

Batı Trakya’da, Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi’nin (DEB) merkez binasına saldırı düzenlendi.

DEB’nin, Yunanistan'ın Gümülcine kentinde bulunan binasına gece yapıldığı tahmin edilen saldırıda, binaya kapıyı kırarak giren saldırganlar duvarlara mavi boya ile “Trakya’nın bekçileri” yazarak, özel bir bölümde muhafaza edilen partinin kurucusu Dr. Sadık Ahmet’in ölümüne neden olan kazada kullandığı otomobili çaldı.

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Aliçavuş olayla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırının sabah gelen parti görevlileri tarafından fark edildiğini belirterek, üzücü ve cüretkar bir saldırı ile karşı karşıya olduklarını dile getirdi.

Partinin, kent dışındaki binasına yeni taşındığını ve bu nedenle binada henüz güvenlik sistemleri ve gece bekçisi bulunmadığını belirten Aliçavuş, “Saldırganlar binanın dış camları ve giriş kapısını kırarak içeri girmiş. Sadık Ahmet’in resimlerini ve fotokopi makinesini parçalamışlar." dedi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler