YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'da patlama
Yunanistan'da patlama
30 Aralık 2010 09:23
Yunanistan'ın başkenti Atina'da şiddetli bir patlama meydana geldi. İdare Mahkemesi önünde meydana gelen patlama binalarda maddi hasara neden oldu.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da, sabah saatlerinde İdare Mahkemesi önünde meydana gelen patlamada, mahkeme binası ile çevre binalarda büyük çapta maddi hasar oluştuğu bildirildi.

Yunan televizyonları normal yayınlarını keserek verdikleri haberlerde, Luizi Riankur Caddesindeki şiddetli patlama sonucunda mahkeme binasının ön kısmında büyük hasar meydana geldiğini, caddeye park eden 4 otomobilin kullanılamaz durumda olduğunu ve çok sayıda aracın da zarar gördüğünü, çıkan yangının itfaiye ekipleri tarafından söndürüldüğünü aktardı.

Öte yandan, Kallithea'daki Atina Vergi Dairesine de bomba ihbarında bulunulduğu bildirildi.

Yunan basın kuruluşları, kimliği belirsiz bir kişinin Elefterotipiya gazetesini arayarak bomba ihbarında bulunması üzerine, polisin, Thiseos Caddesindeki Vergi Dairesini boşaltarak çevrede güvenlik önlemleri aldığını duyurdu.

Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ile bomba imha ekiplerinin, Vergi Dairesinin bulunduğu binada ve caddede köpeklerle bomba arama çalışmalarını sürdürdükleri belirtildi.

Bu arada, bombalı saldırı ile ilgili şüphelerin "Ateş Hücreleri" örgütü üzerinde yoğunlaştığı kaydedildi.

Haberlerde, bu örgütün, Pangrati semtindeki dört bombalı saldırıyı üstlendiği 25 Kasım tarihli bildirisinde, "yakalanan üyelerinin yargılanacağı 17 Ocak öncesinde, ülke içinde ve dışındaki terörist örgütlere adliye binalarına saldırı düzenlemeleri çağrısında bulunduğu" hatırlatıldı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler