YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'da bayram namazına izin yok
Yunanistan'da Selanik Belediyesi, bayramın kutlanacağı tarihlerde camide sanat sergisinin gerçekleştirileceği gerekçesiyle bayram namazının kılınmasına izin vermeyeceğini açıkladı.
Yunanistan'da bayram namazına izin yok
23 Haziran 2016 / 23:45 Güncelleme: 24 Haziran 2016 / 07:38

Ayasofya'da Kur'an okunmasından rahatsız olan Yunanistan, Selanik'teki camiyi sanat sergisi gerekçesiyle bayram namazı için kapattı. 

Selanik'te faaliyet gösteren Makedonya - Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği, bayram namazını kentteki Yeni Camii'de kılmak için başvuruda bulundu.

Ancak, Yunanistanlı yetkililer, resmi başvuruda bulunan derneğe, red cevabı verdi. Selanik Belediyesi, gerekçe olarak, bayramın kutlanacağı tarihlerde camide sanat sergisinin gerçekleştirileceğini gösterdi. 

Caminin bayram namazı için müsait olmayacağını belirtti. Dernek üyeleri geçen yıl da, yaptıkları başvuruya olumsuz yanıt almışlardı.

Öte yandan, TRT Diyanet TV Ramazan ayı boyunca Ayasofya'dan 'bereket vakti Ayasofya' adlı sahur programı ekrana getiriyor. 

Sahur programında Kur'an okunması, Yunanistan'ı rahatsız etmişti. Yunanlı yetkililer bu durumu, Türkiye'nin Avrupa süreciyle uyuşmadığını dile getirmişti. 

Aynı Yunanistan, Müslümanlar için inanç ve insan hakları konusunda ise bildiğini okuyor. Müslümanların en doğal olan isteği olan bayram namazını kılmasına dahi izin vermiyor.

 // isa
Umarım mübarek ramazanda mahalle mahalle dolaşan chp'li mhp'li hdp'li vp'li siyasetçiler ile ben hem yerleşim hem milliyet diyen Aydın Doğan medyası nasıl bir açıklama yapacaklar?...
24 Haziran 2016 14:27
YUNANLI KADAR
 // CEM
Yunanlılar kadar dinimize sahip çıksayık karşımızda kimse duramazdı...
24 Haziran 2016 Cuma 12:18
Ayasofya
 // Adıyaman'lı Akın
Ayasofya'yı bizde temelli ibadete açalım bence....
24 Haziran 2016 09:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler