YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yunanistan’da 20 Nisan'a kadar yetecek para kaldı'
'Yunanistan’da 20 Nisan'a kadar yetecek para kaldı'
26 Mart 2015 13:05
Mali kalkınma programı konusunda Avrupalı ortaklarıyla olan anlaşmazlık nedeniyle nakit akışı kesilen Yunanistan’ın elindeki nakit kaynağın 20 Nisan’a kadar tükenebileceği belirtiliyor.

Mali kalkınma programı konusunda Avrupalı ortaklarıyla olan anlaşmazlık nedeniyle nakit akışı kesilen Yunanistan’ın, yeni yardım alamaması durumunda ödemeleri yerine getirmekte zorlanacağı ve elindeki nakit kaynağın 20 Nisan’a kadar tamamen tükenebileceği belirtiliyor.

Ekonomik darboğaz içinde bulunan Yunan hükümetinin, Avrupa Finansal İstikrar Fonu’ndan (EFSF) talep ettiği 1,2 milyar avronun EuroWorking Group tarafından engellenmesiyle 9 Nisan'da Uluslararası Para Fonu'na (IMF) yapılacak 465 milyon avroluk ödemeyi gerçekleştirmekte zorlanacağı tahmin ediliyor.           

Yunanistan’a reformları netleştirmesi için 30 Mart'a kadar süre

Avro Bölgesi maliye bakanlarının, Yunanistan’a 20 Şubat anlaşması kapsamında yerine getirmeyi taahhüt ettiği yükümlülükleri netleştirmesi ve bu konuda Avrupalı ortaklarını ikna etmesi için 30 Mart Pazartesi gününe kadar süre tanıdığı bildirildi.

Brüksel’in, Atina’dan öncelikli olarak yeni vergilendirmeler ve bölgesel bazı havaalanlarıyla, Yunanistan telekomünikasyon şirketi OTE’nin ve Atina hipodromunun özelleştirilmesiyle ilgili adım atmasını beklediği kaydediliyor.

 

AA

14:25
 // mustafa
çipras bey, sizin derdiniz avrupa'dan kaynaklanıyor. avrupa ve abd dünyasına o kadar bağlanmış ki yunanistan, kendileri krize girince yüzünüze bakmıyorlar. bence siz türkiye ile yeni köprüler kurun. izin zaman alacak ama daha kalıcıdır.
kim bilir belki imana da gelirsiniz. hem bu dünyanız kurtulur, hem ahiret. inşALLAH...
26 Mart 2015 14:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler