YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan borcunu ödemeyeceğini açıkladı
Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis Yunanistan’ın bugün IMF’ye olan borcunu ödemeyeceğini söyledi. Böylece ülke resmi olarak temerrüde düşecek.
Yunanistan borcunu ödemeyeceğini açıkladı
30 Haziran 2015 / 14:32 Güncelleme: 30 Haziran 2015 / 18:49

Yunanistan, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in bugün yaptığı son dakika teklifini kabul etmediği ortaya çıktı. Yunanistan Maliye Bakanı bugün IMF'ye ödeme yapmayacaklarını açıkladı. 

Konuya yakın kaynaklar, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'in bugün IMF'ye olan borçlarında temerrüte düşmeden önce Yunanistan'a yeni bir son dakika teklifi yaptığını belirtmişti.   
Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, Atina'nın Uluslararası Para Fonu'na (IMF) olan 1.6 milyar euro borcunu bugün ödemeyeceğini, ancak kreditörlerle hükümet arasında son dakikada bir anlaşmaya varılacağına yönelik umudunu koruduğunu söyledi.

Varoufakis Yunanistan'ın IMF'ye bugün ödeme yapıp yapmayacağını soran bir muhabire "Hayır" cevabını verirken, kreditörlerle son anda mali yardım anlaşmasına varılması olasılığı hakkındaki soruyu ise "Öyle umuyoruz" diyerek yanıtladı.       

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler