YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunan medyasından şehitlerimize hakaret
Yunan medyasından şehitlerimize hakaret
02 Ocak 2016 15:34
Yunanistan'da Veteranos internet sitesi, PKK tarafından düzenlenen ve iki polisin şehit olduğu roketli terör eylemini "Türk polisine roketli mutlu yıllar" başlığıyla duyurdu.

Yunanistan'da ulusal güvenlik ve savunma üzerine haberlerin yayımlandığı Veteranos internet sitesi, PKK'nın önceki gün düzenlediği saldırı ile ilgili skandal bir habere imza attı.

Veteranos, yılbaşı gecesi güvenlik güçleri tarafından Şırnak'ın Cizre ilçesinde yapılan operasyonda, PKK militanlarının düzenlediği roketli saldırı sonucu iki özel harekat polisinin şehit düşmesini "Türk özel harekat polisine roketli mutlu yıllar" başlığıyla duyurdu.

Sitenin haberinde "Şırnak'ın Cizre ilçesinde düzenlenen operasyonda, PKK gerillalarının düzenlediği roketli saldırıda bir özel harekât polisi hayatını kaybederken 5'i de yaralandı. 14 Aralık'ta hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak, yollara döşenen el yapımı patlayıcıları etkisiz hâle getirmek ve bölgeyi PKK gerillalarından temizlemek amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra Cizre'de başlayan operasyonlar devam ediyor" ifadeleri yer aldı.

rs1-561.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler