YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YPG’ye bu kez karadan silah yardımı
YPG’ye bu kez karadan silah yardımı
17 Kasım 2015 07:17
ABD, daha önce havadan silah ve mühimmat yardımında bulunduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne bu kez de karadan takviye yaptı. Türkiye, bu gruba verilen silahların ağırlıklı olarak PKK’nın Suriye uzantısı olan YPG’nin eline geçtiğini açıklamıştı.

Grupta YPG’yle birlikte diğer muhalif gruplar bulunuyor ancak bunların fazla bir gücü bulunmuyor. Reuters’a konuşan bir yetkili, cumartesi günü tamamlanan mühimmat yardımının havadan değil karadan yapıldığını belirtti.

TÜRKİYE’DEN TEPKİ

Yetkili, mühimmatın Suriye'ye ABD askerleri tarafından sokulmadığını ifade etti. Reuters'a konu hakkında bilgi veren bir Türk yetkili ise “Şekli nasıl olursa olsun PYD'nin eline ulaşacak silah yardımı yapılmasına karşıyız ve bu konudaki rahatsızlığı daha önce ABD ile de paylaştık. Şimdi bu konuya bakacağız ve ABD ile bu durumu yeniden değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

 

AKŞAM

 

Dost dediğin böyle olur
 // Alperen
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
17 Kasım 2015 Salı 10:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler