YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılbaşı bilançosu: 800 yaralı
Yılbaşı bilançosu: 800 yaralı
01 Ocak 2014 21:54
Danimarka'da yeni yıla girerken her yıl olduğu gibi yine yangınlar çıktı, insanlar gözlerini, parmaklarını kaybetti, göçmen gençler çok sayıda aracı ateşe verdi. Ülke çapında yaklaşık 800 kişi yaralandı.

Kopenhag'da çıkan kavgalarda 3 kişi bıçaklandı. Arhus şehrinde 10 yaşındaki bir çocuk yüzüne isabet eden raket nedeniyle gözlerini kaybetti, Odense şehrinde 15 kişi ellerinde patlayan raket nedeniyle parmaklarını kaybetti.

Kopenhag'da sadece Bispebjerg hastanesinde raketlerden yaralanan 115 kişinin tedavi edildiği bildirildi. Köge, Naesved ve Slagelse şehirlerinde göçmen gençler çok sayıda araç ve konteyneri ateşe verip, yangınları söndürmeye gelen itfaiye ekipleri ve polislere taşlarla saldırdılar. Sadece Slagelse şehrinde 15 aracın ateşe verildiği bildirildi. 383 binada yangın çıktı, Fyn adasında penceresinden raket giren bir bina temeline kadar yanarak kullanılamaz hale geldi. Kopenhag'da bir polis memuru, isabet eden raketten yaralandı. Hastaneler Birliği ve Emniyet Genel Müdürlüğü her şeye rağmen insanların raketlere karşı daha da bilinçlenmeye başladığını ve yaralı sayısının önceki yıllardan düşük olduğunu, ancak yangın sayısının yüzde 38 arttığını bildirdi.

 

DHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler