YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni Türk hükümetinden umutlu
İsrail Dışişleri Bakanı Danny Ayalon, Erdoğan'ın seçim zaferinden sonra yeni kurulacak hükümetin, Gazze'ye filo gönderilmesini engelleyeceğini umduklarını ifade etti.
Yeni Türk hükümetinden umutlu
13 Haziran 2011 / 10:14 Güncelleme: 13 Haziran 2011 / 10:20

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim zaferinden sonra yeni Türk hükümetinin, Gazze'ye yeni filo gönderilmesini engelleyeceğini umduklarını söyledi.

Ayalon, İsrail devlet radyosuna yaptığı açıklamada, ''Türk hükümetinin provokatör bir filoyu cesaretlendirmemesini istediğimiz açıktır. Sorumlu bir hükümetin uluslararası hukuka aykırı davranmayacağını ve vatandaşlarının tehlikeli bölgelere gitmesini engelleyeceğini umuyoruz'' ifadesini kullandı.

Ayalon, şunları kaydetti:

''Bu seçim yeni bir sayfa açmak için bir fırsattır. Bu bize bağlı değil, Türklere bağlıdır. Onlardan daha sorumlu, dengeli ve ağırbaşlı bir siyaset umuyoruz. Çözümler bizde değil, Ankara'da. Türkiye'yi düşman bir ülke gibi görmüyoruz. Türklerin, İsrail ile ilişkilerde bir ya da iki yıl önce esasen kendileri tarafından oluşan kötüleşmeden sonra önemli bir adım atmayı kabul etmelerini umuyoruz.''

AA

yahudi savunması...
 // ibrahim çelikoğlu
Gazze de insanlar yarım asırdan bu yana aç,ilaç yok hasta.Hukuk gereği vurdum diyebilmek için,karşı tarafında ayni ağırlıkta silah sahibi olması gerekir.Dengesiz silah kullanımı Yahudide.Yetmiyor kimyasal silahlar kullanıyor.Fosfor bombaları gibi.Birde Mavi Marmara gemilerini sanki Türk devleti göndermiş gibi davranıyor.Bir daha göndermeyin diyor.Ve.Böylece öldürülmesi gerekliler liste verilerek öldürttürüldü haklı çıktılar.Takip edilmesi gereken İHH'ya veril...
13 Haziran 2011 12:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler