YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni şüpheli fasulye...
Avrupa’yı etkisi altına alan EHEC salgınından ölenlerin sayısı 22’ye yükselirken, salgının kaynağının "Almanya’daki bir organik besin çiftliğinde üretilen soya filizleri olabileceğini” belirtildi...
Yeni şüpheli fasulye...
06 Haziran 2011 / 13:15 Güncelleme: 06 Haziran 2011 / 13:15

Lindemann, Hamburg ve Hannover kentleri arasındaki Uelzan bölgesinde bulunan çiftlikte üretilen soya filizleri ve diğer filiz çeşitleri üzerinde yapılan ön testlerin sonuçlarının beş eyalette görülen bakterinin sorumlusunu ortaya çıkarmış olabileceğini belirtti.

 

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Lindemann, “Son birkaç saat içinde dikkatleri bu çiftliğe çeken belirtiler giderek arttı” derken, kesin sonuçların bugün ilerleyen saatlerde geleceğini ifade etti.

 

Tarım Bakanı ayrıca, “Almanya’nın EHEC bakterisinin bugüne kadar keşfedilmiş en yeni ve tehlikeli türüyle mücadele etmek konusunda zorlandığını” kabul etti.

 

Hamburg’da düzenlenen basın toplantısında, eyalet Sağlık Bakanı Cornelia Storcks “yerel yetkililerin yetersiz kalan doktor sayısına çözüm bulmaya çalıştığını” belirtti. Şu ana kadar 12 ülkede tespit edilen ölümcül EHEC bakterisi, 2 binden fazla insanın hastalanmasına yol açtı.       

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler