YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni bir başlığın açılmasından yanayım
Yeni bir başlığın açılmasından yanayım
23 Şubat 2013 13:59
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin AB müzakere sürecinde yeni bir başlığın açılmasından yana olduğunu, ancak uzun bir müzakere yolunun bulunduğu belirtti.

 

Merkel, haftalık video mesajında, Türkiye ziyareti öncesi 24 yaşındaki tıp öğrencisi Ümmühan Çiftçi'nin sorularına cevap verdi.
 
Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili soruya karşılık Merkel, ''Önümüzde uzun bir müzakere yolunun bulunduğuna inanıyorum. Kuşkularım olmasına rağmen müzakere sürecinin devam etmesini onayladım. Bu müzakereleri sonucu açık olarak sürdürüyoruz. Bu biraz durakladı ve ben bir parça ilerlememiz için yeni bir başlığın açılmasından yanayım. Bunu ziyaretim sırasında Türk hükümeti ile de görüşeceğim'' dedi.
 
Türkiye ile Almanya arasında özel ilişkilerin olduğunu belirten Merkel, Almanya'da çok sayıda Türk'ün yaşamasından dolayı iki ülkenin özel bir şekilde bağlı olduğunu kaydetti.
 
Merkel, ziyaretinde sadece Ankara ve İstanbul'u değil, Kapadokya'ya da gideceğini ifade etti.
 
Türkiye ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye konusunu da görüşeceğini belirten Merkel, Suriye konusunda büyük endişe duyduklarını kaydetti.
 
 
AA
Etiketler:
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler