YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'deki şiddet olaylarında 29 kişi hayatını kaybetti
Yemen'deki şiddet olaylarında 29 kişi hayatını kaybetti
07 Haziran 2016 21:39
Yemen'de, Cumhurbaşkanı Hadi’ye bağlı ordu ve HDG ile Husiler ve devrik lider Salih yanlısı militanlar arasında çıkan çatışmaların yanı sıra Husilerin sivillere saldırılarda 29 kişi hayatını kaybetti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Yemen'in Taiz kentinde, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi’ye bağlı ordu ve Halk Direnişi Güçleri (HDG) ile Husiler ve devrik lider Ali Abdullah Salih yanlısı militanlar arasında çıkan çatışmalarda 20 Husi ve Salih yanlısı militan ile 5 asker ve HDG mensubu hayatını kaybetti.

Çatışmalarda, Cumhurbaşkanı Hadi’ye bağlı güvenlik güçlerinin, Taiz’in batısındaki El-Vaziiyye bölgesinde Husilerin kontrolünde olan bazı mevzileri geri aldığı belirtildi.

HDG saha komutanlarından İbrahim el-Caferi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Taiz’in doğusunda Hadi’ye bağlı güvenlik güçleri ile Husiler ve Salih yanlısı militanlar arasında çatışmalar çıktığını, çatışmalarda güvenlik güçlerinin, Subat bölgesinde Husiler ve Salih yanlılarının kontrolündeki bazı mevzileri ele geçirdiğini belirtti.

Öte yandan, görgü tanıkları da, Husilerin Taiz’teki bazı yerleşim yerlerine düzenlediği saldırılarda biri çocuk 3’ü kadın olmak üzere 4 sivilin hayatını kaybettiğini aktardı.


AA

bunlar emperyalislerin işi
 // muammer bekaroğlu
dünyayı karıştırmak,bm lerin işi nasıl olsa kendileri rahat afrika bitti şimdi Ortadoğu kaldı ama inşallah kazdıkları çukurda boğulurlar...
08 Haziran 2016 Çarşamba 00:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler