YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'deki çatışmalar: 20 ölü, 70 yaralı
Yemen'deki çatışmalar: 20 ölü, 70 yaralı
09 Nisan 2015 06:19
Yemen'de, Ensarullah Hareketi (Husiler) milisleri ile Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı "Halk Direniş Komiteleri" arasında Aden kentinin farklı yerlerinde son 24 saatte çıkan çatışmalarda, çoğu sivil 20 kişinin öldüğü, 70 kişinin yaralandığı bil

Görgü tanıkları, Aden'e bağlı Kreyter kentine sızmaya çalışan Husilere, Hadi yanlısı "Halk Direniş Komiteleri'nin" mahalle aralarında karşı koyması üzerine çatışma çıktığını belirtti. Husilerin ateş açması sonucu evlerde yangın çıktığı, bazı sivillerin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Aden'in kuzeyindeki El-Mansura, Dar Sa'd ve Şeyh Osman beldelerinde Husiler ile Hadi yanlısı "Halk Direniş Komiteleri" arasında çıkan ve birkaç saat süren çatışmalarda da ölülerin ve yaralıların olduğu aktarıldı.

Çatışmalarda, son 24 saatte çoğu sivil 20 kişinin öldüğü, 70 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Husilerin, Cumhurbaşkanı Hadi tarafından geçici merkez ilan edilen Aden'e doğru harekete geçip, kentteki bazı stratejik noktaların denetimini ele geçirmesi üzerine Hadi yönetimi, Arap Birliği ve uluslararası topluma, acil askeri müdahale çağrısı yapmış, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta Husilere yönelik hava harekatına başlamıştı.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler