YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de Umuda Dönüş operasyonu başlatılamadı
Yemen'de Umuda Dönüş operasyonu başlatılamadı
24 Haziran 2015 05:41
Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyon güçlerinin, Yemen’in El-Hudeyde kentindeki askeri havaalanı ve hava savunma birimlerine hava saldırıları düzenlediği bildirildi.

havaalanı ve yanındaki sivil havaalanının lojistik destek bölümünde yangın çıktı.

Koalisyon güçlerinin diğer saldırılarında ise Hudeyde'nin Ed-Dahi beldesinde Ensarullah Hareketi'ne (Husiler) ait toplanma merkezi ile El-Cebbane kampları hedef alındı.

Husilere ait El-Mesira televizyonu da koalisyon güçlerinin saldırılarının ikisinde Kızıldeniz buğday ve un siloları ile depolarının isabet aldığını ve olayda bir işçinin yaralandığını ileri sürdü.

Öte yandan Husilerin Taiz kentinde bazı mahallelere roketle düzenlediği saldırılarda 3 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.

Taiz kentindeki hastane yetkilileri, Husilerin Cebel Cerra, Er-Ravda, Kellabe ve El-Cumhuri mahallelerine düzenledikleri roket saldırılarında 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 25 kişinin yaralandığını belirtti.

Husilerin ülkenin güneyindeki Aden iline bağlı İnma kentine füzelerle düzenledikleri saldırılarda ise bir kadın ve 3 çocuğunun hayatını kaybettiği kaydedildi.

Kentteki yerli halk, Husilerin saldırılarını, koalisyon güçlerine ait uçakların genelde uçuş yapmadığı iftar ve sahur vakitlerinde düzenlemeyi tercih ettiklerini dile getirdi.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Yemen'de Hadi yönetiminin müdahale çağrısı üzerine başlatılan operasyonun 21 Nisan'da sona erdiği açıklanmış ve Yemen halkı için artık "Umuda Dönüş" operasyonunun başladığı bildirilmişti.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler