YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de son durum...
Yemen'de son durum...
16 Mayıs 2011 14:00
Yemen'deki isyanlar da devam ediyor... İşte Yemen'de son durum...

Yemen'de Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih yönetimine karşı gösterilerini sürdüren muhalifler, başkent Sana'da haftanın iki günü ''sivil itaatsizlik'' uygulaması başlatıyor.

Güney Aden ilinde son bir ayda cumartesi ve çarşamba günleri uygulanan ''sivil itaatsizliğin'' halk tarafından benimsendiği. uygulamaya başkent Sana'da da geçileceği belirtiliyor.

Başkent Sana'da muhalefetin gösterilerde merkez edindiği Sana Üniversitesi önündeki meydanda yapılan protestolar bugünlerde kabile reislerinin meydana gelerek yaptığı açıklamalarla devam ediyor.

Meydana bugün kalabalık bir kafile eşliğinde gelen Ben-i Behlül kabilesi, ''bugüne kadar açlık ve kıtlıkla zaten iç içe olduklarını, gösteriler boyunca artan hayat pahalılığı ve akaryakıt sıkıntısının kendilerini durdurmayacağını'' belirten sloganlar attı ve pankartlar açtı.

Sana'da geçen Cuma günü on binlerce kişinin katılımıyla gösteri yapılmıştı.

Cuma namazından önce Sittin Caddesi'nin 7 kilometrelik kısmını trafiğe kapatan göstericiler, bir önceki gün Sana ve Taiz illerindeki çatışmalarda hayatını kaybedenleri de anmıştı.

Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih, bu gösteriden sonra "muhalefetin meydan okumalarına" karşılık verileceğini bildirmişti. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler