YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de çatışma: 11 ölü
Yemen'de çatışma: 11 ölü
08 Kasım 2015 23:12
​Yemen'de Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi Güçleri (HDG) ile Husiler ve devrik lider Ali Abdullah Salih yanlıları arasında çıkan çatışmalarda 11 kişi öldü.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, El-Beyda kentinde direniş güçleri, Es-Sabah ve El-Meşbeh bölgelerinde Husiler ile Salih yanlılarına ait askeri konvoylara saldırı düzenledi.

Saldırılarda, Husi militanlar ile Salih yanlılarından 10 kişinin hayatını kaybettiği ve araçların kullanılmaz hale geldiği, çıkan çatışmalarda direniş güçlerinin de bir kayıp verdiği bildirildi.

Öte yandan Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin de El-Beyda'da Husilere ait mevzilere hava saldırıları düzenlediği ifade edildi.

Devrimden bu yana siyasi istikrarsızlığın sona ermediği Yemen'de, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri geçen mart ayında, ülkede yönetime bağlı birliklerle çatışan Husilerin ilerleyişini durdurmak için operasyon başlatmıştı. Koalisyon güçleri, Husilerin yanı sıra onlara destek veren devrik lider Ali Abdullah Salih yanlılarını hedef alırken, çeşitli kentlerde Husi militanları ile yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar sürüyor.

 


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler