YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de bombalı saldırı: 33 ölü, 62 yaralı
Yemen'de bombalı saldırı: 33 ölü, 62 yaralı
07 Ocak 2015 08:51
​Yemen'in başkenti Sana'daki Polis Akademisi binası yakınlarına düzenlenen saldırıda ölü sayısının 33, yaralı sayısının da 62 olduğu bildirildi.

Yemen Polis Şefi Abdulaziz el-Kudsi'nin Yemen Haber Ajansı'nda (SABA) yayınlanan açıklamasına göre, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 33 kişi hayatını kaybetti, 62 kişi de yaralandı. 

Saldırı ülkedeki pek çok parti ve siyasi hareket tarafından kınandı. Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) siyasi kanadı Yemen Islah Partisi, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, olayın sorumlularının bulunması için soruşturma açılması çağrısında bulunurken, Yemen'deki güvenlik zaafiyetinden devlet başkanı ve güvenlik güçlerini sorumlu tuttu.

Devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in başkanlık ettiği Genel Halk Kongresi Partisi ise ülkede kaos ve şiddet ortamının oluşturduğu tehlikelere karşı uyarıda bulunarak, terör karşısında yeniden birlik çağrısı yaptı.

Şii Ensarullah Hareketi (Husiler) de açıklamasında, saldırının sorumlularının cezasız kalmayacağını kaydetti. Olayın meydana geldiği ilk dakikalarda görgü tanıkları ölü sayısının 35 olduğunu ifade etmişti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler