YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de 6 milis ve 17 Husi hayatını kaybetti
Yemen'de 6 milis ve 17 Husi hayatını kaybetti
29 Ağustos 2016 07:29
​Yemen'in Taiz ve Beyda şehirlerinde hükümet yanlısı güçler ile Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlısı güçler arasında çıkan çatışmalarda 6 milis ve 17 Husinin öldüğü bildirildi.

Halk Direniş Güçleri'nin (HDG) Beyda'daki basın merkezi müdürü Mustafa el-Beydai, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin batısındaki Kıyfe Derra ilçesine bağlı stratejik Nufan Dağı yakınlarında, Husiler ve Salih yanlısı güçlerle girdikleri çatışmalarda 8 Husi ile 5 HDG milisinin öldüğünü söyledi.

Taiz'deki çatışmalarda ise 9 Husi ile 1 milis hayatını kaybetti, 12 Husi ile 5 milis yaralandı. Husilerin Useyfira Mahallesi'ne attığı roket de bir sivilin ölmesine, 3 sivilin yaralanmasına neden oldu.

Es-Savmaa ilçesine bağlı El-Hazimiyye cephesinde de HDG birliklerinin, çok sayıda Husiyi keskin nişancı ateşiyle öldürdüğü belirtildi. Ancak can kaybına ilişkin net sayı verilmedi.

Kuveyt’te Birleşmiş Milletler (BM) ara buluculuğunda yapılan Yemen barış müzakerelerinin 6 Ağustos'ta askıya alınmasından bu yana taraflar arasındaki çatışmaların şiddetlendiği ifade ediliyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler