YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de 19 kişi hayatını kaybetti
Yemen'de 19 kişi hayatını kaybetti
29 Aralık 2015 01:00
Yemen'deki saldırılarda 19 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

Yemen'de Halk Direnişi Güçleri (HDG) ile Husi Ensarullah Hareketi ve devrik Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlısı güçler arasında yaşanan çatışmalarda ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun saldırılarında 19 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi Güçleri (HDG) tarafından bir sosyal paylaşım sitesinde yayımlanan yazılı açıklamada, Taiz'in güneybatısındaki Dabab ve doğusundaki Es-Suban cephelerindeki çatışmalar ve Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun düzenlediği hava saldırılarında Ensarullah Hareketi ve Salih yanlısı güçlere bağlı 18 militanın öldüğü, onlarcasının yaralandığı ifade edildi.

HDG'den 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 12'sinin yaralandığı belirtildi.

Öte yandan, HDG kaynaklarından alınan bilgiye göre, Husiler ve Salih yanlısı güçlerin yerleşim bölgelerine açtığı top ateşinde 7 sivil hayatını kaybetti.

Bunun yanı sıra, AA muhabirine konuşan Marib sakinlerinden Abdullah Ebu Saad, "Husilerin katyuşa roketi atması sonucu Marib'deki Es-Selam Mahallesi'nde okulun çevresinde bulunan 10 yaşındaki kız çocuğu Neda el-Avazi hayatını kaybetti ve 3 kız arkadaşı yaralandı" dedi.

Husilerin ve Salih yanlılarının Hilan dağına katyuşa roketleriyle rastgele saldırılar düzenlediğini kaydeden Ebu Saad, El-Cevf kavşağında, Sana'ya bağlı Salb Dağı'nda ve Marib'in Sirvah cephesinde ağır ve uzun menzilli silahlarla karşılıklı ateş açıldığını söyledi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler