YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de 18 kişi öldü, 96 kişi yaralandı
Yemen'de 18 kişi öldü, 96 kişi yaralandı
22 Ocak 2015 17:53
Yemen'de, Husi Ensarullah Hareketi militanlarının başkent Sana'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayına düzenlediği saldırılarda 18 kişinin öldüğü, 96 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sana Valisi Abdulkadir Hilal tarafından açıklanan raporda, "Husi militanlarının pazartesi ve salı günleri Cumhurbaşkanlığı Sarayına düzenlediği saldırılarda 18 kişi öldü, 96 kişi yaralandı" denildi.

Açıklamada başka bir ayrıntı verilmedi.

Uzun süredir siyasi çatışmaların devam ettiği Yemen'de Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin Ofis Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek'in 17 Ocak'ta kaçırılmasıyla artan gerginlik, Husilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Hadi'nin Sittin Caddesi'ndeki konutuna saldırısıyla daha da tırmanmıştı. Bu gelişmelerin ardından dün, Husilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na girdiği iddia edilmişti.

Daha sonra Husi Ensarullah Hareketi ile Cumhurbaşkanı Hadi arasında, anayasa taslağında değişikliğe gidilmesi, Barış ve Ulusal Ortaklık Anlaşması'nın uygulamaya geçirilmesi ve güvenlik alanında yaşanan sıkıntıların en kısa zamanda giderilmesi konularında anlaşma sağlandığı açıklanmıştı. Ayrıca Husilerin bin Mübarek'i serbest bırakma teminatı verdiği ifade edilmişti.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler