YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen müzakerelerinde tıkanıklık sürüyor
Yemen müzakerelerinde tıkanıklık sürüyor
16 Mayıs 2016 22:09
Kuveyt'te düzenlenen Yemen müzakerelerinde tıkanıklığın sürmesi nedeniyle Esirler ve Tutuklular Komitesi toplantıları başarısızlıkla sonuçlandı.

Kuveyt'te düzenlenen Yemen müzakerelerinde tıkanıklığın sürmesi nedeniyle Esirler ve Tutuklular Komitesi toplantılarının başarısızlıkla sonuçlandığı belirtildi.

Müzakerelere katılan kaynaklardan alınan bilgiye göre, daha önce ramazan ayı gelmeden tutukluların ve alıkonulanların yüzde 50'sinin serbest bırakılması konusunda anlaşan Esirler ve Tutuklular Komitesinin bugün gerçekleştiği toplantı başarısızlıkla sonuçlandı. Başarısızlığın müzakerelerdeki genel tıkanıklıktan kaynaklandığı ifade edildi.

Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi İsmail Vild Şeyh Ahmed'in, Kuveyt'teki müzakerelere katılan Yemen krizinin tarafları, devrik lider Ali Abdullah Salih'in lideri olduğu Genel Halk Kongresi Partisi, Husiler ve hükümet heyetleriyle ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdiği kaydedildi.

Görüşmelerin 26'ıncı günün de bir sonuç alınamadığı ve hükümet heyetinin, yeni hükümet kurulmasına ilişkin herhangi bir tartışmaya girmeden önce meşruiyet ve devlet kurumlarının geri verilmesi, Husiler ve Salih yanlıları ise Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin yetkilerini geçici meclise iade etmesini açık bir şekilde talep ettiği aktarıldı.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler