YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen eski devlet başkanının yeğeni de Gezi'de
Yemen eski devlet başkanının yeğeni de Gezi'de
14 Haziran 2013 20:17
Taksim Gezi Parkı gösterilerinde Yemen’in devrik Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in yeğeni Yahya Muhammed Abdullah Salih de yerini aldı.

Yemen eski Merkez Güvenlik Kuvvetleri Komutanı olan Tümamiral Salih'in Taksim gösterilerine, Suriye bayrağı açarak destek vermesi ise dikkat çekti.

Yemen'de yayınlanan Yemen Net haber sitesi, protestolara katılan yeğen Muhammed Abdullah Salih'in fotoğraflarını yayınladı. Salih’in Taksim’de eline aldığı Suriye bayrağı ile çektirdiği fotoğrafı söz konusu sitede yer aldı. Salih, Taksim'deki olaylar sırasında Suriye bayrağını taşıdığı fotoğrafını facebook sayfasında da paylaştı.

Arap Baharı'nın ilk başladığı ülkelerden biri olan Yemen'de yapılan gösteriler Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih tarafından kanlı bir şekilde bastırılmaya çalışmıştı. Yüzlerce kişinin ölümü ile sonuçlanan gösteriler sonrasında muhalifler ile Salih arasında yapılan anlaşma ile Salih 30'yılı aşkın süren koltuğunu bırakmak zorunda kalmıştı.

Öte yandan Esed yanlısı Suriyeli sanatçı Şadi Esvad da Taksim gösterilerine katılmış, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı fotoğrafta zafer işareti yapmıştı.

CİHAN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler