YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yavuz Bahadıroğlu: ‘İngiltere, İsrail’in arkasında’
Yavuz Bahadıroğlu: ‘İngiltere, İsrail’in arkasında’
19 Nisan 2014 21:00
Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, 'Bugün her sorunun arkasında olduğunu düşündüğümüz Amerika ve İsrail'in de arkasında İngiltere olduğunu bilmeliyiz' dedi.

İsrail Devleti’nin kurulmasında İngiltere’nin etkili olduğunu iddia eden Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, “Bugün her sorunun arkasında olduğunu düşündüğümüz Amerika ve İsrail'in de arkasında İngiltere olduğunu bilmeliyiz” dedi.

Başakşehir Belediyesi’nin her ay düzenlediği söyleşilerin bu ay ki konuğu Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu oldu. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde gerçekleşen söyleşide Osmanlı Tarihi ve Türkiye’nin yakın tarihi konuşuldu.

Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, hayatin tuzağına düşmemek için geçmişi çok iyi değerlendirmek ve dersler çıkarmak gerektiğini belirterek, "Tarih ibret almasını bilen için tecrübe tahtasına benzer, ibret almak için de bilmek gerekiyor. Tarihi iyi okumak gerekiyor. Tarihe baktığım zaman, bazı mağlubiyetlerin de en azından zaferler kadar önemli olduğunu görüyorum. Osmanlı'nın ve bugün Türkiye'nin bir ayağı Asya'da bir ayağı Avrupa'da olması, hilafetin etki alanının genişliği nedeniyle de çok önemli bir noktadaydı. Bugün bile hala bizi kuşatmaya izole etmeye çalışıyorlar” dedi.

“Her şeyin arkasında İngiltere var”

İngiltere’nin her sorunun arkasında olduğunu savunan Yavuz Bahadıroğlu, “Bugün her sorunun arkasında olduğunu düşündüğümüz Amerika ve İsrail'inde arkasında İngiltere olduğunu bilmeliyiz. İsrail'in bu topraklarda kurulmasının yegane müsebbibi İngilizlerdir" şeklinde konuştu.

"Dün plansız yönetilen Türkiye'nin bugün 2023 ve 2071 tarihli planlar yapabilen bir ülke olmasının kıymetini bilelim" diyerek konuşmasını bitiren Yazar Bahadıroğlu, salonu dolduran konuklar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler