YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı kızın acı isteği: Amca yeni pijamamı kesme...
Suriye'de ‘insanlığı utandıran' görüntülere bir yenisi daha eklendi.
Yaralı kızın acı isteği: Amca yeni pijamamı kesme...
27 Şubat 2014 / 18:22 Güncelleme: 27 Şubat 2014 / 18:30

Suriye'de bombardıman sonucu yaralan bir kız kendisini tedavi etmek isteyen doktora ‘amca pijamamı yırtma' dedi.

Yaşı 12'yi geçmemiş olan Suriyeli kızın kendisini tedavi etmek isteyen doktora söylediği sözler yürek dağladı. Açlık ve yoksulluğun yanında acımasız bombardımanlardan canlı çıkmaya çalışan Halep halkından olan bu küçük kız, vücudunda bulunan yaralara aldırmaksızın aldığı ‘yeni' pijamayı yırtmaması için doktora yalvarıyor. Bu acı görüntü Ortadoğu'da büyük yankı uyandırırken ülkedeki trajedinin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Aslında bombardımandan kaçıyorlar, bazen kaçmayı başarıyorlar. Ama onlar da her çocuk gibi oyuncaklarına sarılıyor, elbiselerini seviyor. Bir okulda okuduğunu söyleyen bu küçük kız da, vücudunda bulunan yaraları değil de kendisine alınan yeni pijaması için ağlıyor. Kendisini tedavi eden doktorun pijamasının bir bölümünü kestiğini fark eden kız ‘Amcacığım, lütfen pijamamı yırtma onu yeni aldım…' diyor. Doktor da küçük kızın isteğini kırmıyor. ‘Tamam özür dilerim, kesmeyeceğim' dedikten sonra tedavisine devam ediyor. Tedavi sırasında ise diğer yaralı çocukların da inleme sesleri duruluyor.

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan görüntüler büyük yankı uyandırdı. Suriyeli çocuklar her ne kadar açlık ve yoksulluk içinde yaşasa da, onlar da kendi yaşıtları gibi oyun oynamak, yeni elbiseler almak ve eğlenmek istiyor. 3 yıldır devam eden savaşta Beşşar Esed güçlerine ait güçler sivillerin yaşadığı bölgelere her gün ‘ölüm' yağdırıyor.

Hava destekli katliam'da 93 kişi öldü

Öte yandan Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejime bağlı güçlerin muhaliflerin denetiminde olan bölgelere kara ve havadan gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 54, Halep'te 18, Haseke'de 9, Dera'da 5, Humus'ta 4 ve Kuneytra'da 3 olmak üzere 93 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

HABER 7

insan olamaz buesat denen seytan
 // hacı şahin
diyecek kelime bulamıyorum bun ca sabinin hesabını nasıl verecek dünya saten sessiz kalıyor Müslüman alemi kan ağlıyor durdiyecek hiçkimse yok buneyin hırsı neyi paylaşamıyor anlayamadım dünyada gücün olacak ve alacan bu esat denen caninin kellesini

...
28 Şubat 2014 Cuma 10:22
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler