YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yanmış Rus helikopterleri uzaydan göründü
Suriye'de IŞİD'in füze saldırıları sonrasında harabeye dönen, Rusya'tarafından kullanılan stratejik hava üssünde enkaza dönmüş 4 helikopter görüntülendi. Uydu fotoğrafında ayrıca vurulan Suriye uçağı da yer alıyor.
Yanmış Rus helikopterleri uzaydan göründü
24 Mayıs 2016 / 22:04 Güncelleme: 24 Mayıs 2016 / 22:06

İç savaşın beşinci yılını doldurduğu Suriye'den gelen yeni uydu görüntüleri, Rus helikopterlerinin IŞİD tarafından vurulduğunu gösteriyor.

Stratejik açıdan önemli bir noktada yer alan T4 hava üssünün görüntülerini Amerikan güvenlik şirketi Stratfor yayınladı. Şirketin paylaştığı görüntüler 14 Mayıs ve 17 Mayıs tarihlerine ait. 

1-112.jpeg

HARABEYE DÖNMÜŞ

Rusya'nın kullandığı hava üssünde dört Mi 24 tipi saldırı helikopteri ve 20 kadar askeri kamyonun enkaza döndüğü görüntülere yansıyor. IŞİD tarafından yapılan saldırılar sonrası çekilen görüntüler henüz Moskova yönetimi tarafından doğrulanmış değil.

Rusya'da muhalif bir internet sitesi, Suriye'deki kaynaklarına dayandırdığı haberinde, isabet alan bir akaryakıt tankındaki patlamanın tüm hava üssünü harabeye çevirdiğini aktardı.

Stratfor'un paylaştığı uydu fotoğraflarında ayrıca vurulan Suriye uçağı da yer alıyor.

2-053.jpeg

IŞİD görüntü paylaştı

Terör örgütü IŞİD'le bağlantılı haber ajansı, havaalanındaki hedeflerin füzelerle vurulduğunu duyurdu. Ayrıca örgüt bir militanının Grad füzesini ateşlerken çekilmiş görüntüsünü paylaştı.

3-023.jpeg

T4 hava üssü, tarihi kent Palmira ile Hums arasında, Suriye'nin ortasında bulunuyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler