YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yanardağın içine girdiler ve...
Yanardağın içine girdiler ve...
06 Eylül 2014 19:10
Vanuatu'daki aktif bir volkanın ağzından içeri inen 4 maceracı, hayatlarını tehlikeye atarak lavların eşsiz görüntülerini elde etti.

Sıradışı yaşam tarzı aktiviteleri ve tecrübeleri sunan ABD merkezli Xola şirketinden Sam Cossman, Kanadalı kaşif ve televizyoncu George Kourounis, macera yapımlarının ünlü isimleri Geoff Mackely ile Brad Ambrose, aktif bir volkana en fazla yaklaşabilen isimler oldu.

Güney Pasifik'teki Vanuatu Cumhuriyeti'nde yer alan Marum Krateri'ne giden 4 maceracı, dünyanın en tehlikeli ve girilmez bölgelerinden birisi olarak gösterilen bu volkana girerek adeta ölüme meydan okudular. Günümüzde Ay yüzeyini bile tehlikeli Marum Krateri'nden daha fazla insan ziyaret etmiş durumda.

Video paylaşım sitelerine yüklenen inanılmaz görüntülerde, ekibin volkanın yakınına helikopterle yaklaştığı, kraterin içine doğru son derece riskli bir iniş yaptıkları ve yüzlerce derece sıcaklıktaki lavlara yaklaştıkları görülüyor.

Yaklaşık 2 bin yıldır aktif olan yanardağı, en son 1913 yılında patlamıştı.

19:16
 // CESERET KERAMETTİR
Astronot kıyafeti giymeden nasıl o kadar yaklaşabilmişler, hayret. Ama ne olursa olsun, o heyecan ve adrenaline değer....
06 Eylül 2014 19:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler