YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan: Örgüt panik atak geçiriyor
Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Anlaşılan çözüm korkusu bacayı sarmıştır. Örgüt panik atak geçiriyor" dedi.
Yalçın Akdoğan: Örgüt panik atak geçiriyor
26 Ekim 2014 / 13:28 Güncelleme: 26 Ekim 2014 / 13:35

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Yüksekova'da üç askerin şehit edilmesine ilişkin "Bu büyük bir alçaklık, korkaklıktır. Sivil giyinimli, silahı olmayan insanların gidip kafasına kurşun sıkmak, bu korkaklığın, alçaklığın en büyüğüdür" dedi.
 
Akdoğan, şöyle konuştu: "Anlaşılan çözüm korkusu bacayı sarmıştır. Örgüt panik atak geçiriyor. Hükümet son derece kararlı ve neticeye ulaşacak diye şu anda provokatörler devreye girmiş durumda ve oyunu bozmaya çalışıyorlar.

Ama bilsinler ki biz bu provokatörlere de onların ipini eline tutanlara da sonuna kadar hesap sormasını çok iyi biliriz ve devlet onları kimsenin yanına koymayacak. O Mehmetçiği orada şehit edenlerden devlet bunun hesabını soracak. Bundan sonra kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak.
 
Çözüm süreci var diye kamu güvenliğinden, kamu düzeninden kesinlikle taviz verilmeyecek. Çözüm süreci var diye onların hakaretlerine sessiz kalınmayacak. Çözüm süreci var diye yol kesmelere, adam kaçırmalara, makine yakmalara müsamaha gösterilmeyecek.

Çözüm süreci var diye bunu suistimal eden, pasiflik üretenler de bunlardan da hesap soracağız. Devlet burada kararlıdır. En temel zemin güvenliğin tesis edilmesidir. Bu olmadıktan sonra hiçbir şeyi ve hiç kimseyle konuşmayız. Kamu düzeni ve güvenliğini sağlamak için ne gerekiyorsa o yapılacaktır."

Hadi ya
 // Rızvan
Bence her zaman yaptıkları gibi gayet rahat bir biçimde insan öldürüyorlar, ben ortada örgüt açısından panik yaratacak bir durum görmüyorum açıkçası......
26 Ekim 2014 15:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler