YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yakılan bebeğin babası da öldü
Yakılan bebeğin babası da öldü
09 Ağustos 2015 16:09
Iırkçı Yahudi yerleşimcilerin geçen hafta Filistinlilere ait bir evi kundaklaması sonucu çıkan yangında hayatını kaybeden 18 aylık bebek Ali Devabişe’nin babası Saad Devabişe de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Yahudi yerleşimcilerin yaktığı Filistinli bebeğin babası da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Baba büyük çocuğunu kurtarmış, bebeğine ise yetişememişti.

Filistin düşmanı, ırkçı Yahudi yerleşimcilerin geçen hafta Filistinlilere ait bir evi kundaklaması sonucu çıkan yangında hayatını kaybeden 18 aylık bebek Ali Devabişe’nin babası Saad Devabişe de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Saad Devabişe’nin, İsrail’de tedavi gördüğü Beer Şeva Soroka Tıp Merkezi’nde hayatını kaybettiği açıklandı. Devabişe’nin kardeşi Nasr Devabişe, cenazenin defin için Duma’ya götürüleceğini aktardı. 

UCM'ye şikayet ettiler

Yangında Ali Devabişe ile anne, baba ve 4 yaşındaki diğer çocukları ağır yaralanmıştı. Baba, yanan evdeki büyük çocuğunu kurtarmış ama küçük bebeği kurtaramamıştı. Saldırı, Filistin ve uluslararası toplumda büyük infiale yol açmıştı. Filistin yönetimi, İsrail’i Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne (UCM) şikayet etmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler