YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yahudilere inat Kur'an-ı Kerim okudular!
Bir grup Yahudi yine Mescid-i Aksa'ya provakatif ziyarette bulundu. Ziyarete tepki gösteren bir grup Filistinli Yahudilerin karşısında Kur'an-ı Kerim'den Kafirun suresini sesli bir biçimde okudu.
Yahudilere inat Kur'an-ı Kerim okudular!
27 Mayıs 2014 / 23:50 Güncelleme: 28 Mayıs 2014 / 08:46

İsrail askerlerinin nezaretinde müslümanların ilk kıblesine girenYahudi grup Harümşerifin avlusunda yürürken, avluda oturan Filistinlilerden anlamlı bir tepki geldi. Filistinliler, Yahudi grup tam önlerinden geçerken, yüksek sesle Kuran-ı Kerim'den Kafirun Suresini okudular.

Kafirun Suresinin meali:

"Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile. De ki: Ey kâfirler, Sizin taptıklarınıza ben tapmam. Siz de benim taptığıma tapıcılar değilsiniz. Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim banadır".
 
Bilindiği gibi İsrail parlamentosunda bir süredir Mescid-i Aksa'nın bölünüp bir kısmının sinagoga çevrilmesi ve yahudilerin ibadetine açılmasını öngören yasa tasarısı tartışılıyor. Eğer tasarı yasalaşırsa İsrail bugüne kadar askerlerin nezaretinde yapılan Mescid-i Aksa ziyaretlerine resmiyet kazandıracak ve yahudiler diledikleri zaman müslümanların ilk kıblesinde kendi dini inançlarına göre ibadet edebilecekler.

HABER7

Korkunun ecele faydası yok !
 // Mühr-ü Süleyman
Meşhur Atasözü; Eşek olana Semer vuran çok olur!
sisi kuklası kulakların çınlasın, çürüyesi bedenini olmayan karakterini sudan ucuz şahsiyetini sattığın siyonist ABİ'lerin bak neler yapabiliyor sayende. Toprak olası geniş kı.ını iktidar koltuğuna değdirme sevdan bak İslam'a nelere maloluyor
Mursi adamdı, sense madamsın
İslam ülkeleri ödlek liderleri, sesiniz titreyerek bile çıkamıyor, koltuklarınız kı.ınıza yapışsın beraber gömülün inşaALLAH. Bi halta yaramıyorsunuz bari RTE'nin arkasında ...
28 Mayıs 2014 Çarşamba 01:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler