YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yahudi yerleşiminde korkutan artış
Yahudi yerleşiminde korkutan artış
25 Şubat 2015 15:11
Yahudi yerleşim birimi inşaatlarının 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 40 arttığı bildirildi.

İsrail hükümetinin geçen yıl, işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da 3 bin 100 yeni yerleşim birimi inşaatına başladığı bildirildi.

Yahudi yerleşim birimlerinin inşasına karşı olan "Peace Now" adlı İsrailli bir sivil toplum kuruluşunun yayınladığı raporda, Yahudi yerleşim birimi inşaatlarının 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 40 arttığı belirtildi.

Raporda ayrıca, Netanyahu hükümetinin geçen ay sonunda Batı Şeria'da yapılacak 450 yeni Yahudi yerleşim birimi inşaatının da ihalesine çıktığı hatırlatıldı.

Raporda yer alan verilere göre, 31 Mart 2009 - Ocak 2015 arasındaki Netanyahu hükümetleri dönemlerinde İsrailli yetkililer, farklı yerlerde 13 bin 77 yerleşim birimi için en az 106 inşaat planı hazırladı.

İsrail'in Doğu Kudüs ve Batı Şeria'daki yerleşim birimleri inşası, Filistinlilerle yürütülen barış görüşmelerini de sekteye uğratan başlıca konulardan biri olarak biliniyor.

Geçen yıl, binlerce yerleşim birimi inşa edilmesi kararı alan hükümet, yeni projeler geliştirmeye de devam ediyor.

Uluslararası hukuka göre, İsrail'in Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da inşa ettiği Yahudi yerleşim yerleri yasa dışı sayılıyor.

 


 

07:04
 // serden gecti
ya birileri su kudurmus kopegi durdursun gucu yettigi halde sozu gectigi halde durdurmazsa durduranlar bulunur ama cok aci olur herkes bilsinki musluman turk millet i nin amaci dunyada baris ve huzurdur biz saldirgan isgalci degiliz sayet oyle olsaydik atalarimiz bi zamanlar dunyaya hakimdi eger bugunku icerdeki ve disardaki canavarlar gibi hareket etseydi acaba dunyada muslumandan baskasi kalirmiydi ama o herkesin yasama hakki olduguna inandi ve herkese saygi duydu her sene hortlatilan ermeni soykirimi bi duzmecedir bunu cikaranlarin ve destekcilerinin Allah belasini versin...
26 Şubat 2015 07:04
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler