YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yahudi Profesörden Erdoğan açıklaması
ABD'li Yahudi Profesör Norman Finkelstein, İsrail ve ABD hakkında şoke eden açıklamalarda bulundu. İsrail'e terörist devlet diyen Finkelstein, ABD'deki İsrail Lobisi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında karalama kampanyası yürüttüğünü söyledi.
Yahudi Profesörden Erdoğan açıklaması
22 Aralık 2014 / 07:47 Güncelleme: 22 Aralık 2014 / 12:37

Türkiye üzerinde oynanan oyunlar bir bir gün yüzüne çıkıyor. Amerikalı Yahudi Profesör Norman Finkelstein de önceki akşam katıldığı A Haber'deki Yaz Boz programında bu oyunları gözler önüne serdi.

"İsrail terör devletidir" diyen Prof. Finkelstien, "Türkiye'ye düşmanlık yapılıyor ve bunu İsrail lobisi yapıyor" şeklinde konuştu.

ABD'deki İsrail lobisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında karalama kampanyası yürüttüğünü söyleyen Prof. Finkelstein'in çarpıcı sözlerinden öne çıkanlar şöyle:

'Yaz derler yazılır'

- Karalamaya karşı ittifak diye bir şey var ABD'de. Bu bir İsrail lobisi. İsrail bu karalamaya karşı ittifakı arar, 'Erdoğan ve Türkiye bize sorun çıkartıyor' der. Karalamaya karşı ittifak da New York Times'a yakın dostlarını arayarak bir şeyler yazmak gerektiğini söyler. Onlar da yazar.

- Konunun benim Musevi olmamla alakası yok. Bu, gerçeğe dayalı olup olmamasıyla ilgili. Gerçeğe dayalılık esasında evet, İsrail terörist bir devlettir. Çıldırmış bir devlet. Meczup bir devlet. Hatta devlet başkanı bile 1.5 ay evvel İsrail toplumunun hastalıklı olduğunu söyledi.

- İsrail toplumu sağa kaymış durumda. Kendileri hakkında başkalarının düşüncesi umurlarında değil. Sorumsuzca, ahlaksızca ve kriminal olarak kendi yolunda ilerliyor.

- Ben uzun süreden beri Amerikan medyasını okuyorum. Erdoğan'ın antidemokratik şeyler yaptığını söylüyorlar. Ben bunu düşmanlık olarak adlandırmazdım. Daha kötüsü de olabilirdi

'ABD bölgesel güç istiyor'

- ABD bağımsız, bölgesel, kendisinin kontrol etmediği güç istemiyor. Kontrol edebildiği bir bölgesel güç istiyor. Çünkü Ortadoğu'da çıkarları söz konusu. İsrail ve ABD arasındaki çıkarlar, bölgesel düzeyde, temel olarak aynı. The Economist, The New York Times'ın Türkiye'ye saldırdığını gördüğünüzde bu ille de İsrail yüzünden olmuyor.

ABD muktedir elitleri de Türkiye'nin bağımsız olmasını istemiyor. n 2008-2009'da Dökme Kurşun sırasında ve Mavi Marmara sonrasında düşmancaydı. 2012 Kasım ayında, İsrail'e terörist devlet dediğinde... Evet Tükiye'ye karşı düşmanca olunan dönemler vardı ve sanırım bunu yapan da İsrail lobisiydi.

Yahudi Lobisi ABD'de de etkili

"Amerika'da Yahudiler önemli bir nüfuza sahiptir. Bunu inkar etmeyeceğim. New York Times üzerinde, Washington Post üzerinde, ana haber ağları üzerinde önemli bir nüfuza sahip. Bu doğru. Ama Yahudiler'in kişi olarak çıkarları olması ile Amerikan ve İsrail çıkarlarına hizmet etmesini ayırmak gerekir."

'Türkiye'ye saldırıları İsrail dikte ettiriyor'

Geçmiş yıllarda Türkiye'nin ABD için ilgi alanı olmadığını söyleyen Prof. Norman Finkelstein, sözlerini şöyle sürdürdü: "O belirli dönem boyunca Türkiye çok fazla ABD'nin ilgi alanında değildi. Daha çok İran'a, Irak'a ve tabii ki Afganistan'a odaklıydı. Türkiye o dönemde pek fazla ilgisini çekmiyordu. 2008-2009 Gazze katliamlarından ve galiba Mavi Marmara'dan sonra Türkiye'ye yönelik saldırıları Yahudi çıkarlarının İsrail çıkarlarının dikte ettiğini söylemek doğru olabilir."

 

AHABER

Bediüzzaman der ki;
 // Zulfikar
"her kâfirin her sıfatı küfründen neşet etmesi gerekmediği gibi her müminin her sıfatı da imanının gereği olmaz. Kâfirde mümin sıfatı müminde de kâfir sıfatı olabilir." Bediüzzaman

şu vakar ve idrak sahipliğini, bizim bazı güney ülkesi sevdalılarına gelsin. ...
22 Aralık 2014 Pazartesi 19:51
Birde bunu
 // ömer
Bizim yerli yabancılarımız anlasa anlamak istese.Ama mümkün değil...
22 Aralık 2014 Pazartesi 13:33
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler