YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yahudi İç Güvenlik Şefi Yahudilere 'terörist' dedi
Yahudi İç Güvenlik Şefi Yahudilere 'terörist' dedi
20 Ocak 2016 07:21
Filistinlilerin topraklarını işgal eden illegal yerleşimcilerle aşırı sağcı ve ırkçı Yahudilerin ortaya koyduğu terör eylemleriyle ilgili, İsrail'in içinden çarpıcı bir eleştiri geldi.

1982-86 arasında İç Güvenlik Servisi Şin-Bet'in başkanlığını yapan Carmi Gillon, söz konusu terörist eylemlerin, dünyadaki Yahudiler için DAEŞ ve diğer örgütlerden daha tehlikeli olmaya başladığını açıkladı.

Kudüs Basın Kulübü'nde gazetecilerle bir araya gelen Carmi Gillon, ırkçı Yahudilerin geçtiğimiz hafta Kudüs'teki Dormition Manastırı'na düzenlediği saldırıyı hatırlatarak, "Bu ve benzeri eylemler, dünyadaki Yahudiler hakkında beni endişelendiriyor. Siz buradaki Hıristiyan azınlığa saldırdığınızda, Yahudilerin azınlıkta bulunduğu başka ülkelerde tehlike yaratıyorsunuz" dedi.

Yahudi teröristlerin "ideolojik suçlular" olduğunu kaydeden Gillon, DAEŞ ve diğer örgütleri de "sıradan suçlular" olarak tanımladı. "Yahudi teröristlerin, kullandıkları şiddetin çok ötesine geçen bir mentaliteleri var" diyen Gillon, örnek olarak İsrail'de hâlen yasaklı durumda bulunan Meir Kahane ve partisinin şiddet eylemlerini gösterdi. 

BEBEĞİ YAKMIŞLARDI 

Gillon'un açıklamaları akıllara, geçtiğimiz yıl Batı Şeria'daki evinde diri diri yakılan 18 aylık Filistinli bebek Ali Devabişe'yi getirdi. Yerleşimci teröristler, ondan önce de 22 yaşındaki Fadi Huş'u yakarak öldürmüştü. Irkçı Yahudiler, İsrail'de sadece Müslümanlara değil, Hıristiyan ve diğer azınlıklara da saldırıyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler