YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yabancı düşmanlığı artıyor
Avrupa'nın değişik ülkelerinde yabancı düşmanlığı her geçen gün artıyor. Avrupa'da yaşayan Türklerin de sıklıkla hedef olduğu şiddet haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kezki adres ise Türklerin en çok yaşadığı ülke Almanya
Yabancı düşmanlığı artıyor
27 Kasım 2010 / 17:17 Güncelleme: 27 Kasım 2010 / 17:17

Almanya'nın Bochum Kenti'nde üç gün önce ırkçı Almanlar tarafından 17 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü iddia edilen Türk Genç Behçet Fırat (23) memleketi Adıyaman'da gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Daha önce aralarında tartışma yaşanan ve barışmak amaçlı bir araya gelen Nazi gençler ile Behçet Fırat ve arkadaşları bir mekanda eğelendi, daha sonra Fırat'ı kendi evlerine davet eden ırkçı Alman gençler Türk genci sırtından bıçaklayarak öldürdü. Vücuduna 17 bıçak darbesi alan genç olay yerinde hayatını kaybetti.

İki gün boyunca eve gelmeyince ailesi polise haber verdi. Polisin yaptığı araştırma sonrasında şahsın cesedine ulaşıldı. 
 

Irkçı gençler tarafından bıçaklanarak öldürülen Behçet Fırat'ın cenaze nakil işlemleri yapıldıktan sonra Almanya'dan İstanbul'a oradan da uçak ile memleketi Adıyaman'a getirildi. Cenazeyi karşılamaya gelen yakınları havaalanında göz yaşlarına boğuldu. 
 

Öldürülen Fırat'ın acılı babası İbrahim Fırat, Almanya'daki yabancı düşmanı Naziler tarafından oğlunun sırtından vurularak öldürüldüğünü, bu kişilerin yabancıları sevmediğini ve her geçen gün sayılarının arttığınasöyledi.  İHA
 


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler