YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Will Smith, Trump yüzünden siyasete girmeyi düşünüyor!  ​
Will Smith, Trump yüzünden siyasete girmeyi düşünüyor! ​
16 Aralık 2015 04:52
ABD Başkan Adayı Donald Trump'un son günlerdeki sözleri Amerikalıları da sinirlendirmeye devam ediyor. Ünlü aktör Will Smith Trump yüzünden siyasete girmeyi düşündüğünü açıkladı.

Hollywood'un ünlü aktörü Will Smith, Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'ın ve "Müslümanlar hakkında söylenen deli saçması şeylerin" kendisini başkanlık için yarışmaya "zorladığını" söyledi.


Sinema oyunculuğu, yapımcılık ve müzisyenlik de yapan Smith, şimdilerde bu hünerlerine bir ynisini ekleyebilir. Smith, Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'ın ve "Müslümanlar hakkında söylenen deli saçması şeylerin" kendisini başkanlık için yarışmaya "zorladığını" belirtiyor.
Smith halihazırda siyasete girme isteğini kamuoyuyla paylaşmıştı. Ama şimdi kariyer değişikliğinin belirli bir nedeni olduğunu söylüyor: Donald Trump.

TRUMP YÜZÜNDEN BAŞKAN OLMAK İSTİYOR

Smith CBS kanalının muhabirine "İnsanlar Müslümanlara ve duvara (ABD ile Meksikaarasındaki inşa etmeyi planladığı duvara) dair haberlerde duyduğu deli saçması şeyleri söylemeye devam ederlerse beni siyasete girmeye zorlarlar" dedi. Will'in Cumhuriyetçi Parti'nin aday adayı Donald Trump'a bir göndermede bulunduğu aşikar. İş insanı Trump başkan aday adaylığını açıkladığından beri başkan seçilmesi durumunda ABD ile Meksika arasında bir duvar inşa etmeyi vaat ediyor ve Müslüman mültecilerin ülkeye girişinin yasaklanması çağrısında bulunmuştu. Smith, "Hadi! Başkan olmam lazım. Başka ne için yarışayım?" dedi.

Will Smith kimdir?

25 Eylül 1968 yılında Amerika’nın Philadelphia şehrinde dünyaya geldi. Gerçek adı Willard Christopher “Will” Smith, Jr.’dır. Ünlü Hollywood yıldızı ve rap müzisyenidir. Henüz 13 yaşındayken, annesi ve babası boşandılar. Derslerinde her zaman çok başarılıydı. Will Smith birçok üniversiteden burs teklifi almasına rağmen, üniversiteye gitmek istemedi. Üniversiteye gitmek yerine rap müzik yapmaya başladı. Kazandığı parayı devlete yanlış beyan edince, 2.8 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. 2005 yılında oynadığı “There’s a God on the Mic” ve “Hitch” filmlerinin başarısıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırdı. 2007 yılına gelindiğinde ise Hollywood’un meşhur şöhretler caddesinde kendi özel el baskısına sahip oldu. Hiçbir zaman eleştirmenlerden aktörlüğü için kötü bir eleştiri almadı. Oyunculuk kariyeri, müzik kariyerinin önüne geçmiştir. Newsweek onu en güçlü aktör olarak adlandırmıştır. Kariyeri boyunca dört Altın Küre ödülü, iki Akademi Ödülü ve dört Grammy kazanmıştır. Arka arkaya sekiz filmi 100 milyon doların üzerinde gelir getiren tek aktör olarak tarihe geçmiştir.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler