YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Washington’da ilk kez Türk filmleri festivali düzenlenecek
Washington’da ilk kez Türk filmleri festivali düzenlenecek
25 Mart 2016 01:07
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla, Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından başkentte ilk kez Türk filmleri festivali düzenlenecek

ABD’nin başkenti Washington’da ilk kez Türk filmleri festivali düzenlenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla, Washington Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından organize edilen festival, 11-14 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival, başkentin tarihi ve bilinen mekanlarından E Street Theatre’de gerçekleştirilecek.

Festival programında, 8 ayrı türden sanat ve popüler içerikteki filmler yer alıyor. Açılış filminin gösterimi ise ABD’nin en saygın kurumu olan Smithsonian Enstitüsünde yapılacak. Dört gün sürecek festivalin kapanışı, Ertuğrul 1980 isimli Türk-Japon ortak yapımı filmle gerçekleştirilecek.

Washington Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Görkem Kurşunlu Karakuş, festivalin başkent ve civarındaki sanatseverlere, dünyaca ün yapmış Türk sinemasının saygın oyuncu ve yönetmenleriyle tanışma fırsatı sunacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Başkentin merkezi konumundaki E Street Theatre’da yapılacak festival ücretsiz olup, herkesi ve Türk sinemaseverleri, ülkemizin eşsiz coğrafyasını, insanını sinema sayesinde, sanat ve kültürel iletişim ve etkileşim ortamında, en doğal haliyle keşfetmeye davet ediyorum.”

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliğine de destekleri için teşekkür eden Kurşunlu, festivalle ilgili detaylı bilgiye www.turkishfilmfest.com adresinden ulaşılabileceğini bildirdi. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler