YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Washington'da 'DAEŞ zirvesi'
Washington'da 'DAEŞ zirvesi'
24 Kasım 2015 08:16
DAEŞ karşıtı koalisyona katılan ülkelerin ABD'deki büyükelçileri ve diplomatları, ABD Başkan Yardımcısı Biden ile Washington'da bir araya geldi.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Paris, Beyrut, Bağdat gibi kentlerdeki terör saldırılarının ardından terör örgütü DAEŞ ile mücadeledeki çabaların artırılması amacıyla DAEŞ karşıtı koalisyonda yer alan 65 ülkenin diplomatik temsilcileriyle Washington'da bir araya geldi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, bakanlıkta yapılan görüşmede, koalisyon ülkeleri terör saldırılarından sonra dayanışma içinde olduklarını ve DAEŞ'i yenilgiye uğratmak amacıyla birlikte çalışacaklarına dair taahhütlerini bir kez daha ifade etti.

Biden ise DAEŞ terör örgütünün gücününü azaltılması ve yok edilmesi için ABD'nin koalisyon ortaklarıyla çalışma konusundaki tereddütsüz taahhüdünü yineledi.

Açıklamada, "Toplantı, tüm koalisyon üyelerinin bu tehditle doğrudan yüzleşmek ve buna karşı birlik içinde durmak hakkında kararlılığını ortaya koydu. Koalisyon, DAEŞ'in bölgeye ve küresel topluma getirdiği belanın sonlandırılması konusundaki kararlılık için birlik halindedir" ifadelerine yer verildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler