YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Washington’a yılın ilk karı düştü
Washington’a yılın ilk karı düştü
06 Ocak 2015 22:18
ABD’nin başkenti Washington’a sabah saatlerinde düşen yılın ilk karı hayatı olumsuz etkiledi.

ABD’nin kuzeydoğusunda etkili olan soğuk hava sistemi, Virginia eyaletinden Chicago’ya kadar uzanan bölgede günlük yaşamı zorlaştırıyor.

Başkent Washington’a da gece saatlerinden itibaren düşen yılın ilk karı, sabah saatlerinde halka zor anlar yaşattı. Günün erken saatlerinde etkisini artıran karın kalınlığı, yer yer 15 santimetreye ulaştı. Başkent ile Virginia ve Maryland gibi civar eyaletlerde, federal daireler açık kalarak çalışmalarını sürdürürken, bazı okullarda dersler iptal edildi. Sabah saatlerinde açık olan bazı okullar ise öğleden sonraki derslerini iptal edildi. Ulaşımın aksamaması için görevliler gün içerisinde tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

Başkent bölgesinde bulunan Ronald Reagan Ulusal Havalimanı, Washington Dulles Uluslararası Havalimanı ve Baltimore Uluslararası Havalimanı’nda pisti kaplayan karların temizlenmesinden dolayı uçak seferlerinde gecikmeler yaşandı.

Başkent ve civarında kar yağışının akşam saatlerine doğru sona ermesi beklenirken, kentte Çarşamba ve Perşembe günü soğuk havanın etkili olacağı belirtiliyor.

 

AA

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler