YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Viyana'dan Türkiye'ye çirkin saldırı!
Viyana Türkiye'ye dair ağır suçlamalara devam ediyor! Türkiye'ye gitmeyin uyarısının ardından bu sefer daha da haddini aşarak havalimanına, "Türkiye'de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor" afişlerini astı!
Viyana'dan Türkiye'ye çirkin saldırı!
14 Ağustos 2016 / 00:35 Güncelleme: 14 Ağustos 2016 / 05:18

Viyana Havalimanı'nda "Türkiye'de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor" yalanının yer aldığı ahlaksızca afişler asıldı.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından darbecilerin yanında saf tutan Avusturya, yeni bir skandala daha sahne oldu.

Darbe kalkışmasını protesto eden vatandaşların evlerine Türk bayrağı asmasını yasaklayan Avusturya, Viyana Havalimanı'nda Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan, "Türkiye tatili ile sadece Erdoğan'ı destekliyorsunuz, gitmeyin" ifadelerinin yer aldığı afişin asılmasına izin vermişti.

Aynı havalimanı bu kez çok daha çirkin bir provokasyonla gündeme geldi.

Viyana Havalimanı'nda, "Türkiye'de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor" yazısının yer aldığı ahlaksızca bir yalan, afiş yapılarak duvarlara asıldı.

İşte terbiyesiz ifadelerin yer aldığı o afiş:

000-012.jpg

Bakanlık devreye girdi, ahlaksız yazı kaldırıldı

Viyana Havalimanı'nda ahlaksız haber üzerine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuya müdahale etti. Avusturya'daki Türk Büyükelçiliği afişin kaldırılması için gerekli girişimleri başlattı.
Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın tepkisi ve girişimleri üzerine o yazılar kaldırıldı.

Avusturya Maslahatgüzarı Dışişleri'ne çağrıldı

Öte yandan, havalimanındaki ikinci skandal sonrası Avusturya Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak Türkiye'nin tepkisi dile getirildi.

 // Akıncı beyi
her havlayan köpeğe taş atsaydık , dünyada taş kalmazdı..varsın hırlasın, havlasın..en fazla hooşt deriz....
14 Ağustos 2016 13:26
DEMEKKİ
 // CEM
Dünyada ki belli odaklar Avusturya yı pilot bölge seçmiş vaziyet onu gösteriyor....
14 Ağustos 2016 Pazar 13:14
yazı kalkınca da bayram eder gururlanırız.
 // hursit dilaver
maşallah savunmada ustumuze yök.kimse BUNLARA bir yaptırım duşunmuyör ama hep savunmadayız, biz yapmayız, etmeyiz,BİZ İYİYİZ hikayesi. sanki adamların umurunda.köca havaalanına bunları yazıyörlar.başbakanı turkiye ve tayyip beye dil uzatıyör.biz AAA..NE AYIP demekten başka bir şey yapmıyöruz. DEDİĞİM GİBİ BİR TEK TAYYİP ERDÖGAN VAR BUNLARLA CEBELLEŞECEK. şimdi avusturya elçisini çağırır,uzuntu bildiririz. ö da haklısın biz de uzulduk der. yazı kalkar ve biz de BAK HATALARINI ANLADILAR DERİZ....
14 Ağustos 2016 Pazar 12:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler