YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vip araçlara böyle protesto
Moskovalı sürücülerden ilginç protesto
Vip araçlara böyle protesto
24 Nisan 2010 / 17:34 Güncelleme: 24 Nisan 2010 / 17:34

Yıllardan beri çözüm bulunamayan Moskova trafiğine yeni sorunlar katan "tepe lambası" takılı VIP araçları, halkın tepkisini çekmeye devam ederken, bir grup sürücü bu durumu mavi plastik kovalarla protesto etmeye karar verdi.

Bu sabah Moskova'nın Frunzenskaya Naberejnıy sokağında biraraya gelen protestocular, mavi plastik kovaları paket bandı ile arabalarının üstüne yapıştırıp trafiğe çıktı. Daha önceki benzeri eylem planlarının polis müdahalesiyle son bulduğunu göz önüne alan eylemcilerin bu kez eylem yeri ve güzergahını son dakikaya dek gizli tutması dolayısıyla trafik polisi eylemcilerin Kremlin'e kadar protesto yürüyüşünü sürdürmesine seyirci kaldı.

Arabalarına mavi kovaların yanı sıra "Tepe lambaları Rusya için rezalettir", "Ben de acele ediyorum", "Mavi lambalı maymunları durdurun" gibi ifadeler içerikli yazılar yapıştıran eylemciler, bu şekilde diğer sürücüleri de "sessiz protesto"ya çağırdı.

Moskova Sürücüler Federasyonu Başkanı Sergey Kanayev, "Bugünkü eylemin amacı yollarımızdaki rezaleti protesto etmektir. Bazı bürokratlarımız özel işlerine, pikniğe giderken, çocuklarını okula götürürken, gece kulüplerine bile giderken mavi lamba kullanıyor. Bu durumu protesto etmek için şimdilik böyle eylemler düzenliyoruz. Bu eylemlerin en azından memurları utandıracağını ümit ediyoruz. Ayrıca başbakana başvuruda bulunmayı da planlıyoruz. Bizim talebimiz mavi lambaların acil hizmet araçları dışında kullanılmasının yasaklanmasıdır" dedi. İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler