YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vicdanım için Esed'i terkettim
Vicdanım için Esed'i terkettim
14 Ağustos 2012 18:36
Esed yönetiminden kopmalar sürerken, Suriye'nin eski Başbakanı Riyad Hicab, kameraların karşına geçti.

Suriye rejiminden ayrılarak Ürdün'e geçen eski Suriye Başbakanı Hicab, Ürdün'ün başkenti Amman'da yaptığı açıklamada,Suriye rejiminden kendi isteği ile ayrıldığını belirterek, "Görevimden azledilmedim, kendi isteğimle, vatanımın iyiliği ve vicdanım için rejimi terk ettim. Ülkenin tüm şehirlerinde ölümün kol gezdiğini, Halep'in, Humus'un, Hama'nın uçaklara bombalandığını gördük. Bunu yapan rejime daha fazla tahammül edemedim" dedi.

"Ne şimdi ne de ileride devletin hiçbir makamında görev almak istemiyorum" diye konuşan Hicab, Suriye devriminin bir neferi olacağını ifade etti.

ÖSO'ya teşekkür

Riyad Hicab, Ürdün'e geçmesinde kendisine yardımcı olan Özgür Suriye Ordusu'na teşekkür ederek, "Sizler söz verdiğiniz gibi Suriye halkı için mücadele ediyorsunuz. Bu toprakların hayırlı evlatları, sizlerin asıl silahı imandır. Sizler halkı korumak için, vatanın istikrarı ve özgürlüğü için savaşıyorsunuz. Saflarınızı birleştirin, düşmana karşı birlik olun" şeklinde konuştu.

Hicab'dan çağrı

"Ordudaki ve devletteki şerefli insanları rejimden ayrılmaya davet ediyorum" diyen Hicab, "Suriye rejimi, maddi, manevi ve askeri olarak çökmüştür. Ülkenin sadece yüzde 30'luk bir bölümü rejimin elinde" ifadelerini kullandı. AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler