YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vatandaşın canına tak edince!
Vatandaşın canına tak edince!
29 Aralık 2009 16:31
Motorlu taşıtlara getirilen yüksek vergiler nedeniyle, 150 bin araç sahibi otomobillerinin plakalarını iade etti.

Yunanistan'da, hükümetin yeni çevre politikası  çerçevesinde motorlu taşıtlara getirilen yüksek vergiler araç sahiplerinin sert tepkisine yol açtı.

Yunan basın-yayın organları, daha çok eski model otomobilleri hedef alan ve 2009 yılı sonuna kadar ödenmesi gereken yüksek vergileri karşılamakta güçlük çeken araç sahiplerinin otomobillerinin plakalarını iade etmek için vergi dairelerinde ''uzun kuyruklar oluşturduğunu'' duyurdular.

Gazeteler, ''Harç parasının otomobilden daha pahalı olduğunu'' belirttikleri haberlerinde, vergi yasasının açıklanmasından sonra iade edilen otomobil plakalarının sayısının 150 bini aştığını kaydettiler.

Bu arada, Yunanistan Tüketiciler Derneği (İNKA), Danıştaya yaptığı başvuruda, hükümetin bu uygulamasını ''haksız ve yasa dışı'' olarak nitelendirerek, iptalini istedi.

Yunanistan'da, motorlu taşıtlara getirilen yeni vergi yasası, 10 yaşından büyük olan ve büyük silindir hacmi bulunan araçlara ve şahsa ait ikinci otomobillere eskilik oranına göre yüksek harç ödenmesini öngörüyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler