YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vali’den skandal çağrı: 'Yemek vermeyin'
Belçika’nın Batı Flandre ili Valisi Carl Decaluwe halka skandal bir çağrıya imza attı. Decaluwe, vatandaşlarına sığınmacılara yardım edilmemesi ve özelliklede yemek verilmemesi çağrısında bulundu.
Vali’den skandal çağrı: 'Yemek vermeyin'
03 Şubat 2016 / 21:23 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 21:24

Belçika’nın Batı Flandre ili Valisi Carl Decaluwe, halkı sığınmacılara yardım etmemeye çağırdı. 

Belçika basınına göre Vali Decaluwe, polisin pazar gecesi bir limanda yasa dışı yollarla ülkeye giren 40 sığınmacıyı yakaladığını belirterek, bu tür operasyonları destekledi.

Böylece Belçika’da, Fransa’nın Calais bölgesindeki gibi bir kamp kurulmasının önüne geçildiğini savunan Decaluwe, halktan “sığınmacılara yardım etmemesini, özellikle de yiyecek vermemesini” istedi.

Vali Decaluwe, “Yardım ederseniz daha fazlası gelecektir” ifadesini kullandı. Valinin bu sözleri ise tepkiyle karşılandı.

Ülkedeki bir papaz, “Valinin söyledikleri karşısında şaşkına döndüm. İnsanları kendi başlarına terk edemezsiniz. Eğer onlara yiyecek vermezsek, daha çok sorun yaşanır” dedi.

‘VURULSUN’ DİYEN DE VAR ‘DENİZE DÖKÜLSÜN’ DİYEN DE

Avrupa, sığınmacı politikası nedeniyle uzun süredir eleştirilirken, bazı ülkelerdeki ilginç çıkışlar da dikkati çekiyor.

Yunanistan Göç Bakanı Ioannis Mouzalas, geçen hafta Belçikalı mevkidaşı Theo Francken’in, bir toplantıda kendisine, “Sığınmacıları denize geri dök. Üzgünüm ama boğulup boğulmamaları umurumda değil” dediğini iddia etmişti. Francken ise bu iddiayı yalanlamıştı.

1
 // 1
gün gelecek 1 lokma için onlara yalvaracaksiniz. .....
03 Şubat 2016 22:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler