YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uyuyunca küçük çocuğa bakın ne oluyor!
Azerbaycan'ın Göyçay ilçesinin Halitli köyünde yaşayan 2 yaşlı Hüseyin Abdullayev, gözlerinden akan kan dolayısıyla uyuyamıyor.
Uyuyunca küçük çocuğa  bakın ne oluyor!
10 Ağustos 2013 / 21:32 Güncelleme: 10 Ağustos 2013 / 21:46

Uyumadığı zaman yaşıtlarından hiç bir farkı olmayan Minik Hüseyin uykuya daldığı andan itibaren başta gözleri olmak üzere burnu ve kulaklarından kan akmaya başlıyor. Uyandırıldığında kan akıntısı tamamen duran Hüseyin, uykusuzluk problemi yaşıyor.

Ailenin verdiği bilgiye göre Hüseyin'in yaşadığı sorun sadece memleketleri Göyçay'da meydana geliyor. Yani diğer komşu illere götürüldüğü zaman Hüseyin hiç bir sorun yaşamıyor. Yaşanan problem dolayısıyla memleketlerine kısa süreliğine gelebilen aile Minik Hüseyin'in uyuması ile baba ocağından ayrılmak zorunda kalıyor. Evlatlarının tedavisi için ülkedeki bütün uzmanlara başvuran aile, doktorların hastalığa çare bulamamasından dolayı ne yapacaklarını bilemiyorlar.

Basına açıklamalarda bulunan Hüseyin'in büyükannesi Cemile Abdullayeva, torununun uykuya daldıktan 10 dakika sonra gözlerinden kan akmaya başladığını, daha uzun süre uyuduğu zaman ise kulaklarından burnundan ve ağzından kan geldiğini ifade etti. Babası Rövşen Abdullayev ise oğlunun problemi ile ilgili ülkede gitmedikleri doktor kalmadığını söyledi. Abdullayev oğlunun tedavisi için yerli ve yabancı doktorların her türlü tetkik ve analizleri yaptıklarını ama herhangi bir sonuca ulaşamadıklarını bildirdi.

Abdullayev ''Oğlum uyuduktan sonra kan gelmeye başladığı zaman uyanıyor. Tekrar uyuttuğumuz da ise yine kan gelmeye başlıyor. Ne zaman ki Göyçay arazisinden çıkıyoruz, oğlumda her hangi bir problem kalmıyor'' dedi. Hüseyin'in annesi Elnare Abdullayeva da yaptığı açıklamada oğlunun kanlı gözlerini göstererek ''birazcık uykuya dalınca gördüğünüz gibi kan gelmeye başlıyor bu da oğlumun gözlerinde ve burnunda kaşıntıya neden oluyor. Bundan dolayı da hemen uyanıyor ne yapacağımızı bilemiyoruz. Mecburen burada kalamıyor komşu illere gidiyoruz ''dedi.

CİHAN

SEBEBİ !
 // Umut SANCAR
Ufaklığın fiziksel dayanıklığı düşük olduğu için vücüd uyuduğunda kendini salıyo ve ordaki iklim koşulları sebebiyle atmosfer basıncı,nem,oksijen, vb çocuğun burnundan kan boşalmasına sebep oluyor orda uzun süreli uyuması çocuk açısından kan kaybından ölmesine neden olabilir dikat edilmesi gerekmektedir....
10 Ağustos 2013 Cumartesi 23:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler