YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uygurlara Ramazanda zorla içki içirildi
Uygur'da yaşayan müslümanlara Ramazan ayında zulüm yapıldı. Çin'in Uygur bölgesinin Şincan eyaletinde, Uygurlara ramazanda zorla içki içiriliyor.
Uygurlara Ramazanda zorla içki içirildi
25 Haziran 2015 / 16:00 Güncelleme: 25 Haziran 2015 / 16:28

Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı ve merkezi Kayseri'de bulunan Doğu Türkistanlılar Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk, Kaşgar kentinde oruç tutan 18 Müslümanın Çin polisince öldürüldüğünü, Uygurlara ramazanda zorla içki içirildiğini iddia etti.

Oruç tutmak yasak

Seyit Tümtürk, Çin hükümeti tarafından Uygun Türklerine oruç tutmayı yasakladığını, gıda maddesi satan Doğu Türkistanlı esnafa işyerinde 6 çeşit içki bulundurulma zorunluluğu getirildiğini söyledi.

rs12-001.jpg

Kahrolası Çin geberrrr
 // diyarım kaşgar
mealesef Uygur kardeşlerimiz ya da doğu turkıstanımız bilinmeyen karanlıkta kalmış Filistin gibidir. Filistinde müslümanlara yapılan zulüm ve işkencenin en az on katı uygulara yapılıyor ama basın ambargosu yüzünden dünya bu rezaleti göremiyor. Allah yardımcıları olsun müslüman Uygur Türklerinin. birgün o zalim cine doğu Türkistan erleri ordularıyla hadlerini bildirecek Allahın yardımı ile....
25 Haziran 2015 20:48
...
 // Rıdvan
Ağlayacağınıza kefereye karşı cihad edin...
25 Haziran 2015 16:50
 // Rasim DUMAN
Cin' de, kendisini bekleyen akibete dogru hizla gidiyor. Butun Bati Dunyasi ve Cin, zulumde el ele. Bu senaatler ve alcakliklar suphesiz ki ilanihaye devam etmeyecek. Hak gelecek ve batil zail olacak insallah. Dualarimiz mazlumlar icin....
25 Haziran 2015 16:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler