YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uydurma 'Marilyn Monroe' haberiyle dünyayı kandırdılar
Yaptığı uydurma haberlerle tanınan "World News Daily Report" sitesinin ortaya attığı "Marilyn Monroe'yu öldürdüğünü itiraf eden emekli CIA ajanı" iddiası, bir kez daha dünya genelinde milyonlarca kişiyi kandırmayı başardı.
Uydurma 'Marilyn Monroe' haberiyle dünyayı kandırdılar
15 Mayıs 2015 / 17:00 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 19:08

Zaytung benzeri sitede Mart ayında yayımlanan ancak Türk medyasında bugün yer alan haberde, 78 yaşındaki Normand Hodges'un, hasta yatağında bir dizi itirafta bulunduğu belirtildi.

ABD hükümeti için 1959-1972 yıllar arasında 37 suikast gerçekleştirdiğini itiraf eden Hodges'un, öldürdüğü kişiler arasında ünlü aktris Marilyn Monroe'nun da olduğu ifade edildi.

Haberde hayali karakterin şu sözlerine de yer verildi:

"Marilyn Monroe'nun sadece Kennedy ile değil, Fidel Castro'yla da yattığına dair elimizde kanıtlar vardı. Şefim Jimmy Hayworth, bana onun ölmesi gerektiğini söyledi. Ve bunun bir intihar ya da aşırı dozda uyuşturucuya bağlı bir ölüm gibi gözükmesi gerektiğini belirtti."

Haberde FBI'ın, Hodges'un itirafları üzerine soruşturma başlattığı belirtildi. Hatta Hodges'a ait olduğu iddia edilen fotoğraflar da paylaşıldı. Ancak tüm bu bilgiler, düzmece bir haberin parçasıydı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler