YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Usame Bin Ladin öldürüldü!
ABD medyasından tüm dünyayı şaşırtan açıklama...
Usame Bin Ladin öldürüldü!
02 Mayıs 2011 / 07:12 Güncelleme: 02 Mayıs 2011 / 11:01

Amerikalı üst düzey bir terörle mücadele yetkilisi, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in Pakistan'da kara operasyonu sonucunda öldürüldüğünü bildirdi.

Amerikan AP ajansının haberine göre, Amerikalı üst düzey iki terörle mücadele yetkilisi, Bin Ladin'in Pakistan'da geçen hafta öldürüldüğünü doğruladı.

Yetkililerden biri, Bin Ladin'in insansız hava aracıyla değil, kara operasyonu sonucunda öldürüldüğünü söylerken, her iki yetkili de, operasyonun Amerikan istihbaratına dayanarak düzenlendiğini ve ABD'nin Bin Ladin'in cesedine sahip olduğunu belirtti.

Aynı ajansın haberinde, Pakistanlı üst düzey bir istihbarat yetkilisinin, Bin Ladin'in Pakistan'da öldürüldüğünü doğruladığı bilgisi yer alırken, Amerikalı bir yetkili de, Bin Ladin'in Pakistan'ın başkenti İslamabad yakınlarındaki bir evde öldürüldüğünü kaydetti.

ABD Başkanı Barack Obama: "ABD'nin yaşadığı en büyük saldırıyı düzenleyen kişi öldürüldü. Cesedi elimizde, operasyona katılan ABD'liler zarar görmedi" dedi. (AA)

sanal
 // erol din
zaten ladin saddam bunlar gerçek vatanları için bişeyler yapmamış onlar C I A adamları dır amerikanın kuklalarıdır ben ikisininde öldüklerine inanmıyorum...
02 Mayıs 2011 11:52
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler