YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ürdün Kraliçesi'nden Fransa'da IŞİD çağrısı
Ürdün Kraliçesi'nden Fransa'da IŞİD çağrısı
28 Ağustos 2015 08:00
Ürdün Kraliçesi Rania, Müslümanlara IŞİD'e karşı mücadelede daha fazla çaba sarf etmeleri çağrısında bulundu.

Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın eşi Kraliçe Rania, Fransa'da katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, Ortadoğu ülkelerinde yaşayan Müslümanları IŞİD'le mücadelede daha etkin rol almaya çağırdı.

Başkent Paris yakınlarındaki Konferans Üniversitesi'nde Fransız sanayici ve işadamları derneği Medef'in düzenlediği toplantıda kürsüye çıkan Rania, ılımlı Müslümanların IŞİD'in 'şeytani ideolojisini' durdurmak için yeterli performans göstermediği eleştirisinde bulundu.

"YARDIM ETMİYORUZ AMA DURDURMUYORUZ DA"

"IŞİD'e yardım etmiyoruz, ama onları durdurmak için de aktif rol üstlenmiyoruz" diye konuşan Kraliçe Rania, örgütün güç kazanmasını önlemek için Ortadoğu ülkelerinde yaşayan gençlere sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

"BAŞARISIZLIK BİR SEÇENEK DEĞİL"

Bölge ülkelerinde işsizliğin çok yüksek olduğunu, bu durumun da gençlerin terör örgütlerine katılmasına yol açtığını belirten Rania, 2020 yılına kadar Ortadoğu'da 100 milyona yakın yeni iş imkanı yaratılması gerekeceğinin altını çizdi. Kraliçe konuşmasını "Başarısızlık bir seçenek değil, çünkü başarısız olursak bütün bölge yıkıma uğrar" ifadeleriyle tamamladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler